Прокуратура повідомила про підозру Смірнову у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн: він підтвердив її отримання

22 травня 2024 року за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн колишньому заступнику керівника Офісу Президента України Андрію Смірнову. Дії особи кваліфіковані за ст. 368-5 КК України.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У межах досудового розслідування, яке здійснюють детективи НАБУ, встановлено, що у 2020–2022 роках посадовець набув активи вартістю 17,1 млн грн. Мова йде про 2 автівки (Mercedes-Benz, Volkswagen), 2 мотоцикли (Honda та BMW), три паркомісця в Києві, квартиру у престижному ЖК у Львові та земельну ділянку на Закарпатті.

Переважна частина набутого майна була оформлена на рідного брата, проте особа зберегла за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Мотоцикл Honda був зареєстрований на друга, однак згодом посадовець переоформив його на себе.

Проте з’ясувалося, що ані офіційного доходу, ані заощаджень не було достатньо для їх придбання. Різниця між вартістю майна та коштами особи становить 15,7 млн грн.

Розслідування САП та НАБУ розпочали після оприлюднення журналістського розслідування «Української правди», а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.

У коментарі УП Смирнов підтвердив, що підозру вручили слідчі НАБУ та додав, що буде доводити свою «правоту».

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.