Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Андрію Клочку, підозрюваному у незаконному збагаченні

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосував запобіжний захід у вигляді 12 млн грн застави до чинного народного депутата України Андрія Клочка, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 млн грн.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Також на нього покладено такі процесуальні обов’язки:
▫️прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
▫️не відлучатися за межі міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
▫️повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
▫️утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
▫️здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу. Строк дії обов’язків, покладених на підозрюваного – до 10.07.2024.

Нагадаємо, за даними слідства, у 2020-2021 рр. народний депутат набув у власність активи загальною вартістю 25 млн грн, хоча офіційний дохід та заощадження його та дружини за цей період становили не більше 14 млн грн. Йдеться про 3 земельні ділянки на Київщині, 5 квартир у столиці, 2 нежитлові приміщення, а також автомобілі Tesla та Mersedes-Benz. Аби приховати наявність майна, парламентарій оформив його переважну частину на близьких родичів, зберігши за собою право розпоряджатися ним у повному обсязі. Дії кваліфіковано за ст. 368-5 КК України.

У НАБУ зауважили, що викриття злочину відбулось після оприлюднення журналістських розслідувань, зокрема команди Bihus.Info, а також за сприяння Національного агентства з питань запобігання корупції.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.