Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід обранцю Одарченку: тримання під вартою або застава 15 млн грн

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою нардепу від “Слуги народу” Юрію Одарченку, якого підозрюють у спробі підкупу голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. Альтернатива тримання під вартою – застава у розмірі 15 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Суспільне.

Під час засідання прокурорка зачитала уривок телефонної розмови Одарченка з головою Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафою Найємом, якому той нібито запропонував хабар у криптовалюті, — за це нардеп хотів отримати гроші з фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ на ремонт Державного біотехнологічного університету в Харкові, в якому він був ректором.

Сам Юрій Одарченко заявив, що спілкувався з Найємом неодноразово на «різні теми», неправомірну вигоду не пропонував, а Найєм нібито сам попросив у нього навчитися користуватися криптогаманцем.

“Да, я спілкувався з Мустафою Найємом — багато разів, різна була тематика. Але жодних пропозицій щодо запропонування йому неправомірної вигоди я не озвучував”, — заявив депутат.

Захист Юрія Одарченка озвучив три клопотання:

  • Клопотання дослідити аудіо і відео записи свідчень, розмов, які зачитувала прокурор.
  • Клопотання про виклик свідка Найєма.
  • Клопотання про закриті засідання.

Суддя зачитав перші два клопотання і додав до справи. Прокурорка просила не задовольняти жодне з клопотань. Суддя задовольнив одне — про прослуховування аудіозаписів свідків

У своєму виступі депутат Одарченко відкинув звинувачення у спробі підкупу.

“Ми дорослі люди і розуміємо, що якщо я зателефоную керівнику будь-яких органів, то ніхто не буде робити ніякі незаконні дії, тим більше у такій ситуації, як зараз”, — сказав нардеп.

Коментуючи ситуацію з криптовалютою, Одарченко розповів, що Найєм попросив його навчити користуватися криптогаманцем.

“Я сам не вмію цим користуватися, тільки недавно був куплений цей криптогаманець, який ви у мене вилучили. Він порожній. Ви вилучили всі коди. Ви можете зайти подивитися, що там “зіро”, нічого немає. Ми просто його налаштували, показали, як використовувати”, — сказав Одарченко.

Одарченко також наголосив на необхідності заслухати Найєма, оскільки захист не згоден з доказами, наведеними прокуратурою.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.