Велика кількість позовів про порушення з боку суб’єктів владних повноважень пояснюється неякісним соціальним захистом громадян: голова 6ААС Кузьмишина

Голова Шостого апеляційного адміністративного суду Олена Кузьмишина пояснила ситуацію навколо судів та чи змінилась ситуація з захистом та гарантіями прав громадян за останні роки.

На ці питання вона відповіла в інтерв’ю Закон і Бізнес.

“Громадяни звертаються до суду з позовами про порушення з боку суб’єктів владних повноважень. Більшість справ у нас — і тоді, і зараз — ті, що стосуються питань соціального захисту. Це «питома вага», яка була, є й, думаю, буде.

Це пояснюється неякісним соціальним захистом громадян. Адже, як правило, політики йдуть на вибори під гаслами збільшення соціальних виплат і гарантій. Натомість дохідна частина бюджету не дозволяє цього досягти незважаючи на те, що норми вже закладені в законі. Особа, яка має певне право, звичайно, бажає його реалізувати. Суб’єкт владних повноважень відмовляє в цьому з огляду на відсутність коштів, і громадяни, звичайно, звертаються до суду за захистом. Тож виходить замкнене коло. Тому таких спорів і багато серед загальної кількості справ, які розглядає наша інстанція.

Утім, чимало справ пов’язані з адмініструванням податків, обов’язкових зборів і платежів, а також спорів у сфері публічної служби. Це 3 найпоширеніші категорії справ”, – повідомила суддя Кузьмишина.