Венедіктова не впевнена, що за ратифікацію Харківських угод народних депутатів можна притягнути до кримінальної відповідальності

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила журналістам.

“У лютому в нас була підозра Януковичу щодо Харківських угод. Там була державна зрада і перші кроки, пов’язані з газом, і ця підозра Януковичу є знаковою. 2010 рік, пройшло 11 років, можливо це запізно було зроблено, але все ж таки зроблено. Тому потрібно розрізняти кримінальну юстицію, а саме підозру Януковичу, і санкції, які накладає РНБО.

А коли ми говоримо про наші рішення як прокурорів, то мова йде про юридичну відповідальність. Щодо юридичної відповідальності за голосування – це велика абстракція. Тому що треба зрозуміти, чи буде наслідком цього якась кримінальна відповідальність, а це може показати лише розслідування. Звичайно, ми не можемо притягати народних депутатів за їхнє волевиявлення, коли вони виконують свої програмні обіцянки, волю своїх виборців. А з іншого боку, коли ми побачимо, що вони порушують, наприклад займаються кнопкодавством, то це теж волевиявлення, але з технічним порушенням. Тому тут буде завжди юридична казуїстика”, – сказала Венедіктова.