Венедіктова зняла відео-лекцію для Порошенка

Прес-служба розмістила на сайті Офісу генерального прокурора відео-лекцію для народного депутата України Петра Порошенка.

10 червня було повідомлено про підозру п’ятому Президенту України у спосіб, передбачений КПК України та уповноваженим на це прокурором. Вчора, вкотре інформаційний простір сколихнули чергові заяви з цього приводу. Щоб уникнути будь-яких маніпуляцій, пояснюю ті аспекти, які жваво обговорюються у суспільстві.

Щодо номерів кримінального провадження. Так, у травні 2019 року внесено відомості до ЄРДР, за номером з останніми цифрами 753, про кримінальне правопорушення щодо призначення членів Вищої ради правосуддя, а у листопаді 2019 року до ЄРДР внесено відомості, за номером з останніми цифрами 1732 – щодо незаконного призначення Першого заступника Служби зовнішньої розвідки.

За каденції колишнього Генпрокурора, 3 березня 2020 року кримінальні провадження 753 (щодо призначення членів ВРП) та 1732 (щодо призначення Першого заступника СЗР) об’єднано в одне провадження, якому ЄРДРом автоматично присвоєно первинний номер з останніми цифрами 753.

В ході розслідування епізод стосовно Вищої ради правосуддя слідчим було закрито, а номер залишився незмінним – 753.

Щодо так званої фальсифікації постанови Генеральним прокурором. Роз’яснюю, що 10 червня 2020 року мною було підписано:

1.     Повідомлення про підозру

2.     Постанову, якою доручено повідомити про підозру

3.     Доручення повідомити про підозру

В повідомленні про підозру є посилання на ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України. В постанові, якою доручено повідомити про підозру, зазначено, окрім перелічених статей, також і статті 109, 367 та 382 КК України. В дорученні зазначені ст. 367 ст. ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 КК України.

Помилки немає! Оскільки постанова в описовій частині містить посилання на всі статті за якими кримінальне провадження розслідувалось, у тому числі і закриті, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесено повідомлення про підозру.

Щодо сьогоднішнього допиту підозрюваного, повідомляю – сьогодні він не відбувся, у зв’язку із заявленим клопотанням сторони захисту про його перенесення на наступний день. Сторона захисту просить поєднати допит та обрання запобіжного заходу в один день. Слідство не бачить в цьому перешкод.

Щодо обрання запобіжного заходу – судове засідання відбудеться завтра.

Вперше за роки незалежності України ми створюємо прецедент, який руйнує касту недоторканих. Тому, пропоную п’ятому Президенту України продемонструвати співгромадянам власним прикладом повагу до Закону, до створених правоохоронних органів та реформованих судів, та скористатись правом на захист у спосіб передбачений законом і доводити в суді свою невинуватість.