Верховна рада України прийняла законопроект №7304 про співробітництво з Міжнародним кримінальним судом

Верховна рада України прийняла законопроект №7304 про співробітництво з Міжнародним кримінальним судом.

Цим законом Кримінальний процесуальний кодекс доповнюється розділом, у якому прописується процедура та принципи взаємодії з Міжнародним кримінальним судом.

Зокрема, законопроектом визначається:
❗️ Які органи забезпечують співробітництво з Міжнародним кримінальним судом під час розслідування та судового розгляду.
❗️ Визначається порядок передання кримінального провадження Міжнародному кримінальному суду.
❗️ Визначається порядок виконання прохання Міжнародного кримінального суду про надання допомоги, яке стосується проведення процесуальних дій.
❗️ Передбачаються положення про конфіденційність та захист відомостей, що стосуються національної безпеки України, під час співробітництва з Міжнародним кримінальним судом.
❗️ Передбачається порядок вжиття заходів для забезпечення збереження доказів на території України на прохання Міжнародного кримінального суду.
❗️ Визначається порядок виконання Міжнародним кримінальним судом дій (функцій) на території України.
❗️ Передбачається, що особу, яка тримається під вартою або відбуває покарання у виді позбавлення волі на території України, може бути тимчасово передано на прохання Міжнародного кримінального суду для давання показань або участі в інших процесуальних діях під час розгляду справи Міжнародним кримінальним судом та порядок такої передачі.
❗️Визначається порядок затримання осіб, які розшукуються Міжнародним кримінальним судом або стосовно яких надійшло прохання Міжнародного кримінального суду про тимчасовий арешт або про арешт і передачу.
❗️ Визначається порядок надсилання запитів (прохань) до Міжнародного кримінального суду.
❗️ Прописується порядок виконання в Україні рішень Міжнародного кримінального суду та ін.