Відбулось установче засідання робочої групи НААУ щодо правового регулювання Штучного інтелекту

20 квітня 2023 року в офісі НААУ відбулось перше засідання робочої групи НААУ з питань правового регулювання АІ та напрацювання рекомендацій до національного законодавства у цій сфері.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Учасники робочої групи підкреслили необхідність створення надійної нормативно-правової бази для регулювання розробки та впровадження штучного інтелекту (АІ) з дотриманням прав людини, демократії та верховенства права.

Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій зауважив, що неправомірне використання алгоритмів АІ створює багато проблем, зокрема порушення прав людини. Він наголосив на важливості вивчення досвіду інших країн, таких як Канада, Сінгапур, Естонія, США, що вже мають стратегії, директиви та хартії для правового та етичного регулювання використання АІ технологій.

Український законодавець ще не ухвалив комплексне законодавство, спеціально спрямоване на регулювання АІ технологій. Однак, уже було зроблено певні кроки і ведуться дискусії щодо цього питання.

Робоча група НААУ планує розробити рекомендації щодо використання АІ адвокатами відповідно до чинного законодавства України, забезпечуючи захист прав і свобод громадян. З метою імплементації норм ЄС щодо АІ в українське законодавство, група здійснить аналіз цих норм.

Важливою є співпраця з цього питання з Верховною Радою, Комітетом зі штучного інтелекту при Раді Європи (CAI), Міністерством цифрової трансформації України, міжнародними юридичними організаціяями та асоціаціями адвокатів, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та іншими суб’єктами.

Створення базового законодавства у сфері АІ допоможе забезпечити прозорість, належне правове регулювання, захист від можливих кібератак та інших загроз, а також запобігти недоречному використанню штучного інтелекту.

Робоча група НААУ покладе всі зусилля для розробки якісних рекомендацій та активно співпрацюватиме з усіма зацікавленими сторонами з метою створення ефективної та справедливої нормативно-правової бази, що сприятиме розвитку та впровадженню технологій штучного інтелекту в Україні.

Національна асоціація адвокатів України звертає увагу, що склад робочої групи залишається відкритим для долучення нових учасників. Особи, які мають відповідний досвід та компетенції, можуть надіслати свої резюме та мотиваційні листи на електронну адресу: info@unba.org.ua.