Відповідальність посадових осіб: адвокат Людмила Звєрєва

Під час марафону вебінарів у Вищій школі адвокатури на тему «Відповідальність посадових осіб», лектор Людмила Звєрєва, адвокат, радник Crowe Mikhailenko, член Палати податкових консультантів, експерт з   господарського,  трудового права та податкових спорів розповіла про кримінальні аспекти відповідальності та адміністративну відповідальність, яка передбачена Кодексом про адміністративні правопорушення.

Склад правопорушення:

  1. Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплати їх не в повному обсязі.
  2. Порушення терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами – підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх призначення пенсії.
  3. Порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення.
  4. Інші порушення вимог законодавства про працю.

Штрафи передбаченні статтею 265 Кодексу законів про працю України є заходами фінансової відповідальності, підстав відносити їх до заходів адміністративної відповідальності немає.

Фізична особа – підприємець, яка використовує найману працю, не може бути одночасно притягнута до відповідальності за частиною другою статті 265 Кодексу закону про працю України та частиною третьою статті 41 Кодексу України про адміністративне правопорушення в частині допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору у зв’язку з порушенням принципу «non bis in idem» як складового елементу принципу верховенства права.