Відшкодування моральної шкоди 74 заявникам, призначене ЄСПЛ, стало причиною обвинувачень у шахрайстві адвоката, яка розраховувала на отримання гонорару успіху

У 2013 році ЄСПЛ виніс рішення у справі «Салказанов та інші проти Росії», в якому присудив рятувальникам МНС, які брали участь в ліквідації наслідків осетино-інгушського конфлікту, – компенсацію в розмірі понад 1 млн євро. Інтереси заявників в Європейському Суді представляла адвокат Таїсія Баскаева.

Про це повідомляє ECHR.

Приступаючи до роботи з довірителями, які можливо і не особливо вірили в успіх справи, адвокат уклала угоди, виходячи з «гонорару успіху» в 15% від результату.

Далі були роки роботи, яку адвокат, по суті, робила безкоштовно, – довірителі оплачували лише поштові витрати.

Однак коли ЄСПЛ виніс рішення і стало зрозуміло, що йдеться про реальну виплату в розмірі понад 50 млн руб., Які треба було розділити між заявниками та їх представником, розгорілися неабиякі пристрасті.

Проблема полягала в тому, що міністерство фінансів країни почало виплачувати гроші окремими траншами. Коли адвокат, яка необачно використала раніше в угодах гонорар успіху, усвідомила, що її винагорода ніяк не захищена, вона вирішила не переводити гроші доверителям до отримання всієї суми і утримання належної їй винагороди.

Однак колишні співробітники МНС запідозрили свого адвоката в махінаціях.

За версією правоохоронців, адвокат шляхом обману організувала переказ грошових коштів на свій особистий банківський рахунок і, вводячи в оману своїх довірителів про справжній розмір присудженої кожному з них суми, намагалася отримати від них розписки про отримання грошей в повному обсязі. Після цього жінка зникла і була оголошена в міжнародний розшук, стверджують у відомстві.

В один голос потерпілі розповідали про обставини обману і зловживання довірою з боку адвоката. Така кількість «обвинувальних» показань, на думку слідства, утворювала достатню їх «сукупність».

Зрештою суд визнав Т.Баскаеву винною за ч. 4 ст. 159 (шахрайство) КК РФ і призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Тепер вирок адвокату, яка домоглася в ЄСПЛ стягнення понад 1 млн євро на користь 74 довірителів, оцінить апеляція.