Впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться відстояти норму про профспілки та узаконити їх законодавством, бо в іншому випадку це буде порушенням прав профспілок – Цимбалюк

Про необхідність прийняття нового Трудового кодексу не перший день говорять у Верховній Раді України, Федерації роботодавців та профспілки. Оскільки чинний закон про працю був ухвалений ще 1971 року. А сучасний ринок праці потребує кардинальних змін та нових правил. Презентований ще на початку року Міністерством економічного розвитку законопроект про працю №2708 викликав багато критики та нарікань не лише за послаблення прав найманих працівників, але й через загрозу судових позовів до України від Міжнародної організації праці. Після відкликання урядового законопроекту в Комітеті ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів була створена робоча група з напрацювання нового документу. Про оновлений Трудовий кодекс із врахованими «червоними лініями» від міжнародних партнерів, а також про перспективи прийняття закону в цілому вже до кінця липня, — читайте в ексклюзивному інтерв’ю інформаційного агентства ADVOKATPOST з першим заступником голови Комітету, членом робочої групи та народним депутатом від фракції «Батьківщина» Михайлом Цимбалюком.

В першій версії законопроекту про працю Уряд взагалі не включив розділ про профспілки, який є у чинному Трудовому кодексі. «Представниками працівників є особи, уповноважені трудовим колективом на представництво інтересів», — дослівно пропонувалася норма урядовим документом. Таким чином Кабмін намагався розширити перелік тих, хто може захищати інтереси працівника. Але Міжнародна конфедерація профспілок цю норму потрактувала як «фактичну ліквідацію профспілок». В оновленому кодексі ця норма залишилася?

Ні. Я з колегами по робочій групі відстоював ідею, щоб норма про профспілки залишилася. Впевнений, що спільними зусиллями нам вдасться відстояти норму про профспілки та узаконити їх законодавством, бо в іншому випадку це буде порушенням прав профспілок. Ми бачили міжнародну реакцію та критику, тому думаю, що влада дослухається до цих зауважень. З нашою фракцією «Батьківщина» стоїмо на тому, що профспілки повинні залишитися як представники людей, що потребують захисту.

Повне інтерв’ю за посиланням: https://advokatpost.com/novyj-trudovyj-kodeks-mozhemo-pryjniaty-vzhe-do-kintsia-lypnia-tsymbaliuk/