Вплив на суддю в будь-який спосіб забороняється: реакція Верховного суду на коментар Офісу Президента щодо “вигідних рішень”

Верховний Суд вчергове наголошує, що незалежність суддів і суду гарантується Конституцією та законами України.Вплив на суддю в будь-який спосіб забороняється.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Публічні висловлювання з боку посадових осіб органів державної влади щодо можливих дій Верховного Суду у справах, у яких такі державні органи є сторонами, можуть вважатися спробами впливу на суд у непроцесуальний спосіб і стати підставою для притягнення таких посадових осіб до відповідальності.

Усі права та обов’язки сторін в адміністративних справах врегульовані Кодексом адміністративного судочинства України. Верховний Суд наполегливо рекомендує дотримуватися Конституції і законів України та сподівається, що посадові особи Офісу Президента України, які дозволяють собі непроцесуальні висловлювання щодо можливих дій і рішень Верховного Суду, усвідомлюють наслідки порушення положень Основного Закону та процесуального законодавства.