ВРП – це конституційний орган, тому всі зміни, що стосуються її діяльності, та всі нові процедури мають відповідати Основному Закону: Данішевська

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зустрілася з Директором і Секретарем Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) Сімоною Граната-Менгіні.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Валентина Данішевська зазначила про зацікавленість судової системи в тому, щоб ВККС запрацювала якомога швидше. Адже відновлення роботи ключового кадрового органу судової системи стане запорукою якісного врегулювання проблеми гострого кадрового дефіциту в судах першої та апеляційної інстанцій. На переконання Голови ВС, саме добір до першої та апеляційної інстанцій має стати першочерговим завданням для новоствореної ВККС.

Упровадження ж закону, що стосується діяльності Вищої ради правосуддя, має певні ризики. ВРП – це конституційний орган, тому всі зміни, що стосуються діяльності Ради, та всі нові процедури мають відповідати Основному Закону.

За словами Сімони Граната-Менгіні, Венеційська комісія усвідомлює всю складність процесів, пов’язаних з реалізацією законодавства про судоустрій і статус суддів, та наслідки, які ці процеси можуть мати для судової системи загалом. Вона запевнила, що Венеційська комісія буде стежити за подальшим розвитком ситуації і, в разі потреби, надавати посильну допомогу.