ВРП відсторонила суддю Ратушняка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя на засіданні 7 жовтня 2021 року вирішила частково задовольнити клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової та тимчасово, до 17 листопада 2021 року, відсторонити суддю Тиврівського районного суду Вінницької області Ігоря Ратушняка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. 

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Суддя Ратушняк І.О. підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, тобто в проханні та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах третьої особи дій з використанням наданого їй службового становища.

Клопотання із копіями матеріалів, якими обґрунтовано його доводи, про тимчасове відсторонення судді надійшло до ВРП 4 жовтня 2021 року.  

Наразі у вказаному кримінальному провадженні триває досудове розслідування.

Вища рада правосуддя не встановила обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

Положеннями Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Кодексу суддівської етики передбачено, що авторитет судової влади має вселяти суспільству довіру до здійснення правосуддя.

Водночас наявність підозри судді у вчиненні кримінального правопорушення може поставити під сумнів її безсторонність під час здійснення правосуддя та, зважаючи на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства, зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї.

Згідно із частиною першою статті 63 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності здійснюється Вищою радою правосуддя на строк не більше двох місяців на підставі вмотивованого клопотання Генерального прокурора.

З огляду на додані до клопотання документи, а також на те, що про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення судді повідомлено 17 вересня 2021 року, ВРП ухвалила задовольнити частково клопотання Генерального прокурора Ірини Венедіктової та тимчасово, до 17 листопада 2021 року, відсторонити суддю Тиврівського районного суду Вінницької області Ігоря Ратушняка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.