ВС розглянув справу щодо невстановлення ЦВК результатів виборів в окрузі № 87 і визнав позов “Слуга народу” безпідставним

21 квітня 2021 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду переглянув в апеляційному порядку справу № 9901/108/21 за позовом Політичної партії «Слуга Народу». Партія оскаржила бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо невстановлення результатів виборів та невизнання обраним депутата в одномандатному виборчому окрузі № 87, а також просила зобов’язати ЦВК вчинити ці дії.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду у telegram-каналі.

Суд першої інстанції, частково задовольнивши позов, визнав протиправною бездіяльність ЦВК, допущену з 15 квітня, і зобов’язав її встановити результати виборів та визнати обраним народного депутата в окрузі.

Це рішення в апеляційному порядку оскаржила ЦВК та адвокат – представник кандидата в народні депутати України Олександра Шевченка.

Верховний Суд задовольнив апеляційні скарги повністю, вказавши на таке.

У період із 12 квітня 2021 року до часу звернення позивача з цим позовом (15 квітня 2021 року) тривали судові процеси в адміністративних справах, які мали вплив на встановлення підсумків і результатів проміжних виборів народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87.

Верховний Суд дійшов висновку про те, що станом на дату звернення позивача до суду із цим позовом ЦВК не було допущено протиправної бездіяльності щодо невстановлення результатів виборів, оскільки існуючі судові спори, що тривали, і наявність об’єктивної необхідності з’ясування всіх обставин встановлення підсумків голосування та забезпечення законного й достовірного встановлення результатів виборів мали суттєве значення та вплив на визначення результатів виборів і є тими факторами, які в розумінні виборчого законодавства є істотними, винятковими й такими, що унеможливлювали встановлення результату виборів у строки, передбачені ч. 1 ст. 99 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Тому рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог необхідно скасувати з прийняттям нового рішення в цій частині – про відмову в задоволенні позовних вимог.

Із постановою Верховного Суду від 21 квітня 2021 року у справі № 9901/108/21 (адміністративні провадження № А/9901/21/21, № А/9901/20/21) можна буде ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – https://reyestr.court.gov.ua/.