Вслід за адвокатом повідомлено про підозру судді Приморського райсуду Одеси: ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК

За дорученням керівника САП прокурор за участі детективів НАБУ повідомив про підозру у замаху на надання неправомірної вигоди судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману судді Приморського районного суду м. Одеси.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Крім того, САП та НАБУ повідомили про зміну раніше повідомленої підозри адвокату, спільно з яким діяв суддя Приморського райсуду Одеси.

На сьогодні дії адвоката та судді кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

Нагадаємо, 19.06.2023 САП та НАБУ на одержанні 2 тис. доларів США неправомірної вигоди викрили адвоката з Одеси. За версією слідства, адвокат вимагав указані кошти у військовослужбовця за начебто сприяння в ухваленні суддею Приморського районного суду м. Одеси позитивного рішення у справі.

У ході подальшого розслідування встановлено, що для реалізації свого злочинного плану адвокат залучив суддю Приморського райсуду Одеси. Відповідно до узгоджених дій адвокат мав підбурити військовослужбовця до надання неправомірної вигоди за ухвалення позитивного рішення в адміністративній справі іншій судді цього ж суду, одержати неправомірну вигоду та передати її частину вказаному судді-спільнику. Крім того, адвокат повідомив суддю про можливість заволодіння частиною одержаних від особи коштів, наданих для передачі судді.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції розпочали за заявою громадянина, якого підбурювали до надання неправомірної вигоди.