Втручання НАЗК у роботу ВКДКА оцінять контролюючі, правоохоронні органи та суд

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури рекомендувала голові ВКДКА Сергію Вилкову звернутися до державних органів з приводу втручання НАЗК у роботу органу адвокатського самоврядування.

Відповідне рішення ВКДКА ухвалила під час чергового засідання.

Нагадаємо, до секретаріату Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури надійшов припис голови Національного агентства з питань запобігання корупції Новікова О.Ф. від 25.09.2020 № 23-07/45/20 про усунення порушень вимог ч. 3 ст. 53-4 Закону України «Про запобігання корупції». Припис, адресований керівнику ВКДКА, містить вимогу скасувати рішення КДКА Харківської області від 19.05.2020 про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

«Вимоги, викладені у приписі голови НАЗК, не просто ігнорують засади організації діяльності адвокатури України, але, перш за все, порушують приписи ст.19 Конституції та  Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, а також містять ознаки зловживання владою або службовим становищем», – наголосив С.Вилков.

Зважаючи на явно протиправні дії державного службовця, Вища комісія рекомендувала голові ВКДКА поінформувати Верховну Раду, Кабмін та Офіс Президента України про факт утручання чиновника в роботу органу адвокатського самоврядування, звернутися до правоохоронних органів з проханням надати в межах компетенції правову оцінку діям Новікова О.Ф., що містять ознаки перевищення повноважень та зловживання службовим становищем, а також повідомити громадську раду НАЗК, Раду адвокатів України та міжнародні інституції з приводу ситуації, що склалася.

Сам припис, як протиправний, буде оскаржено до адміністративного суду. Відповідь на припис буде надано Національному агентству з питань запобігання корупції найближчим часом відповідно до українського законодавства.