Виконання рішення суду про знесення Десятинної церкви у Києві – неможливе: адвокат Олег Поваляєв

Адвокат Олег Поваляєв, який представляє в Апеляційному суді інтереси Десятинного монастиря, прокоментував рішення, в якому суд ухвалив знести Десятинний храм УПЦ.

Про це повідомляє СПЖ.

Згідно з судовим рішенням, громаду зобов’язали власним коштом «привести ділянку до попереднього стану». Крім того, за словами адвоката, суд не встановив терміну, в який необхідно виконати рішення.

«Як можна виконати те, що написано у рішенні суду? А якщо ми не маємо грошей, бульдозера, робочої сили? Коли потрібно виконати рішення суду? Через місяць, через півроку чи коли? Попередній стан земельної ділянки ніким не встановлювався. До якого моменту слід зносити? Який попередній стан ділянки – невідомий, він не визначений» – сказав він.

Юрист упевнений, що Мінкульт глибоко помиляється, радіючи рішенню суду про знесення храму.

Також адвокат зазначив, що суд частково задовольнив інтереси монастиря, зберігши за громадою право власності на храм.

«На наш погляд, касаційну скаргу буде писати і Музей, і Мінкульт. Те, що вони вчора дали новину про перемогу, гадаю, вони глибоко помиляються. Коли вони вникнуть у суть рішення, яке ухвалив Апеляційний суд, у них виникне питання: “А як же виконувати це рішення, як бути далі?” Тому, я думаю, що вони будуть оскаржувати його, або ж побіжать до Господарського суду за наказом на виконання», – додав він.

Крім того, юрист розповів, що монастир планує звертатися до Касаційного суду, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду.

«Ми будемо писати касаційну скаргу на це рішення. На сьогоднішній день право власності на храм залишилося за Десятинним монастирем, відповідно, непорушним є право власності, яке охороняється Конституцією», – додав юрист.