Викрито заступника голови ФПУ на спробі передачі неправомірної вигоди 150 тис. дол. за зміну запобіжного заходу

Працівники ДБР спільно з Офісом Генерального прокурора викрили заступника голови Федерації профспілок України на підготовці до давання хабаря за зміну йому запобіжного заходу у справі щодо незаконного відчуження майна на понад 138 млн грн.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Чиновник через посередника планував передати 150 тисяч доларів США для зміни запобіжного заходу, не пов’язаного з триманням під вартою.

Нагадаємо, що у грудні минулого року працівники ДБР повідомили про підозру заступнику голови Федерації профспілок України.

Спільно зі співробітниками СБУ задокументовано, що він у 2019 році разом з іншими посадовцями ухвалював рішення про незаконну передачу приватному підприємству будівлі державної курортної бальнеолікарні у Києві. Згідно з висновком судової оцінково-будівельної експертизи, загальна вартість приміщення становила 138 млн 308 тис. грн. Лікарня, яка взагалі не підлягала відчуженню, була продана ще й за значно нижчою вартістю.

Посадовцю повідомлено про підозру за фактом розтрати чужого майна, зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

У грудні суд першої інстанції обрав посадовцю запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі 124 млн грн, а також відсторонив його від посади заступника Голови Федерації профспілок України строком на 2 місяці. Це рішення було неодноразово пролонговано.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.