Вимога ліквідувати “Меморіал” робить скаргу прокуратури до Верховного суду недобросовісною : адвокат Генрі Резнік

Адвокат Генрі Резнік, який представляє інтереси товариства «Меморіал», яке визнано у Росії іноагентом, оцінив звернення Генеральної прокуратури до Верховного суду Росії щодо ліквідації організації. За його словами, подібна вимога є недобросовісною заявою безпідставного позову.

Про це пише Lenta.RU з посиланням на агентство ТАСС.

“Я вважаю, що позовна заява підпадає повністю під формулювання частини 7 статті 45 Кодексу адміністративного судочинства”, – сказав він і додав, що рішення за позовом може бути вирішено наперед.

Раніше представник Генеральної прокуратури Олексій Жафяров звинуватив “Меморіал” у реабілітації посібників нацистів. Він зазначив, що суспільство, з одного боку, спекулює на темі репресій, представляючи СРСР терористичною державою, а з іншого боку — займається реабілітацією нацистських злочинців, винних у вбивствах радянських громадян.

11 листопада Генпрокуратура направила вимогу щодо ліквідації міжнародної організації «Меморіал» до Верховного суду. Причиною вказується неодноразове порушення закону про іноагентів. В організації ці порушення заперечують і заявляють, що справа має політичний характер.