Вища рада правосуддя просить притягнути до відповідальності адвоката Харківської області

Дії адвоката, який надіслав судді кошти, схожі на фальшиві, можуть мати ознаки втручання в діяльність судді Жовтневого районного суду міста Харкова Сергія Рубіжного, тому Вища рада правосуддя звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення його до встановленої законом відповідальності.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Суддя повідомив, що разом із клопотанням про закриття провадження у цивільній справі отримав від адвоката кошти, схожі на фальшиві, із пропозицією винести необхідне відповідачу рішення та з обіцянкою передати йому в такому разі більшу суму.

Про зазначені факти суддя С.Рубіжний повідомив працівників Національної поліції в Харківській області. Наразі перевірку вказаних обставин здійснюють правоохоронні органи.

ВРП вкотре наголошує, що грубе порушення Правил адвокатської етики є підставою для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, статтею 376 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення.

Оскільки адвокат діяв всупереч Конституції України, законам України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Про судоустрій і статус суддів», Правилам адвокатської етики, це може бути підставою для кримінального переслідування.

Кваліфікація дій, які містять ознаки кримінального правопорушення, здійснюється правоохоронними органами, які є суб’єктами безпосереднього реагування на протиправні дії, що вчиняються щодо суддів.

У зв’язку із цим ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 КК України, за фактами, повідомленими суддею Жовтневого районного суду міста Харкова С.Рубіжним.

Також ВРП звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення до встановленої законом відповідальності адвоката за вчинення дій, що можуть мати ознаки втручання в діяльність судді.