Вища рада правосуддя заявила, що псевдосудові рішення псевдосуддів вважатимуться нікчемними

Вища рада правосуддя у зв’язку з оприлюдненням у ЗМІ інформації щодо указу путіна про призначення 222 «суддів» на тимчасово окупованих територіях України заявила що “судові рішення” таких “суддів” вважатимуться нікчемними.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Добровільне зайняття громадянами України посади в незаконних судових органах, створених на тимчасово окупованій території може мати ознаки колабораційної діяльності, яка карається відповідно до Кримінального кодексу України. 

«Судові рішення» таких «суддів» вважатимуться нікчемними.

Як вказано у повідомленні Центру Національного Спротиву, такий указ президента рф про призначення суддів може свідчити про створення силового апарату для проведення репресій проти місцевих мешканців на тимчасово окупованих територіях.

“Наголошуємо, що звернення до псевдосудів свідчитиме про визнання незаконно створених російською федерацією на захопленій території нелегітимних органів влади та сприятиме їх окупаційній діяльності.

Україна –  суверенна, незалежна, правова держава. Її суверенітет поширюється на всю територію з визнаними на міжнародному рівні кордонами.

Суди в Україні утворені і функціонують відповідно до Конституції та законів виключно Держави Україна”, – йдеться у повідомленні ВРП.