Вищий антикорупційний суд обрав голові ДСА Сальнікову запобіжний захід у вигляді застави розміром у 805 тис грн

Вищий антикорупційний суд застосував до голови Державної судової адміністрації Олексія Сальнікова запобіжний захід у вигляді застави розміром у 805 тисяч гривень.

Також на голову ДСА було покладено особисті зобов’язання:

  • прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду;
  • не виїжджати з м. Києва без дозволу;
  • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками та іншими особами, які вказані у судовій ухвалі;
  • здати закордонні паспорти та інші документи, які дозволяють перетнути кордон;
  • носити електронний браслет.

Нагадаємо, 24 липня голові Державної судової адміністрації України НАБУ і САП повідомили про підозру через підбурювання до надання хабаря суддям Верховного суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства.

Встановлено, що Сальніков у березні цього року отримав від фізичної особи 7,5 тис. доларів. За даними правоохоронців, частину цих коштів він мав залишити собі, а 5 тис. доларів передати суддям за винесення рішення в інтересах комерційного підприємства. Надалі голова ДСА обіцяв посприяти у винесенні рішення суддями Верховного Суду, зокрема й через залучення до цього його колишнього голови Всеволода Князєва.

“Однак, після викриття НАБУ і САП ексголови Верховного Суду на одержанні хабаря, поведінка голови ДСА різко змінилася і він почав ухилятися від вирішення питання, проте й не маючи намір повертати отриману ним неправомірну вигоду”, — зазначили у НАБУ.

Олексій Сальніков очолює Державну судову адміністрацію України з квітня 2022 року.