Поліція Лондону відмовилася розслідувати злочини тероризму в Україні, скоєний путіним і його оточенням: суддя Хупер

Поліція столиці Великої Британії відмовилася розслідувати злочин тероризму в Україні, скоєний президентом рф путіним і його оточенням.

Про це заявив суддя Апеляційного суду Великої Британії у відставці сер Ентоні Хупер, який очолював Громадську раду міжнародних експертів, що брала участь у конкурсному відборі суддів ВАКС, повідомляє Укрінформ.

За словами сера Хупера, на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну він звернувся до поліції Лондона із заявою, вимагаючи порушити проти путіна і його оточення кримінальну справу за фактом тероризму.

«Законодавство у Сполученому Королівстві має широке визначення тероризму. І будь-яка дія, спрямована проти законного уряду, може бути трактована як тероризм. Окрім всього іншого – воєнних злочинів, геноциду, злочину агресії – також очевидний прояв тероризму Росії. Тому я звернувся до міської поліції Лондона і спробував переконати їх, що вони повинні почати розслідування», – розповів він.

Сер Хупер сподівався, що поліція видасть ордер на арешт агресора, і це було б потужним символічним рішенням. «Але цього не трапилося. Я не знаю, чому. Я думаю, вони вважали, що це краще лишити для міжнародних органів на зразок Міжнародного кримінального суду. Але я спробував. Я був розчарований, що не досяг успіху», – зазначив суддя у відставці.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.