Високий суд Лондона вніс ясність в ситуацію з покриттям страховиками ризиків пандемій

Управління з фінансового регулювання Великобританії (FCA) відкрило справу, щоб отримати юридичні роз’яснення щодо того, чи зобов’язані страховики виплачувати відшкодування за позовами, пов’язаними з пандемією COVID-19.

Передбачається, що результат судової справи стосуватиметься близько 370 тис. малих підприємств, причому, за оцінками аналітиків, на кону можуть бути від 3,7 до 7,4 млрд фунтів стерлінгів виплат. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Forinsurer.

Покриття збитків

Ґрунтуючись на зразку формулювань полісів, представлених FCA, суд вирішив, що більшість, але не всі статті про захворювання забезпечують покриття збитків, пов’язаних з COVID-19.

Lloyd’s заявляє, що тепер знадобиться якийсь час, щоб розглянути та відреагувати на наслідки комплексного рішення для своїх клієнтів, а також його вплив на ринок Lloyd’s, який утримує менш як 2% всього британського ринку нерухомості малих підприємств.

Спеціалізований ринок перестрахування і страхування вважає, що його ліквідність і капіталізація означає, що він добре підготовлений до реагування на фінансові наслідки рішення Високого суду Лондона.

Сума виплат

Lloyd’s розраховує виплатити 5 мільярдів фунтів стерлінгів за позовами COVID-19 своїм клієнтам по всьому світу з широкого спектру договорів, включаючи скасування заходів, майно, нещасний випадок і неповернення по кредиту.

DBRS Morningstar позитивно оцінило ініціативу британського регулятора отримати юридичне тлумачення умов страхових договорів за ризиком переривання бізнесу через пандемію. Цей крок з боку FCA прискорить процес врегулювання претензій для багатьох підприємств малого і середнього бізнесу.