Визначено новий трирічний строк касаційного перегляду корупційних кримінальних правопорушень

11 травня 2022 року збори суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду визначили антикорупційну спеціалізацію суддів Першої судової палати ККС ВС. У зв’язку із завершенням 3-річного строку, на який була визначена антикорупційна спеціалізація для суддів Третьої судової палати, було прийнято відповідне рішення зборів суддів.

Про це повідомила прес-служба Верховного Суду.

Для забезпечення єдності судової практики, почергового залучення суддів Касаційного кримінального суду до формування правових позицій за результатами розгляду корупційних кримінальних правопорушень, відтепер, Перша судова палата ККС ВС переглядатиме в касаційному порядку, зокрема, судові рішення Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати ВАКС у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень.

Було розглянуто питання щодо обрання судді ККС ВС до складу Великої Палати ВС. Це пов’язано з тим, що у Жанни Єленіної, обраної до ВП ВС 20 травня 2019 року, закінчується 3-річний строк здійснення повноважень судді Великої Палати Верховного Суду.

Кандидатами на зайняття посади судді ВП ВС були Аркадій Бущенко та Жанна Єленіна, однак за результатами проведення таємного голосування і повторного таємного голосування жоден з претендентів не набрав необхідної кількості голосів. З огляду на це, питання про обрання судді ВП ВС вирішуватиметься на наступних зборах суддів ККС ВС.

Крім того, під час зборів було вирішено деякі питання щодо обрання суддів уповноважених здійснювати кримінальні провадження щодо неповнолітніх та узято до уваги статистично-аналітичні матеріали здійснення судами загальної юрисдикції правосуддя у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у 2021 році.

Аналіз стану здійснення правосуддя у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у 2021 році та Статистичний збірник про стан здійснення судами загальної юрисдикції правосуддя у кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у 2021 році буде розміщено на веб-сайті Верховного Суду та надіслано до судів апеляційної інстанції для ознайомлення.