Вже другий адвокат, який працює над справою щодо державної зради журналіста Сафронова, втік з Росії

Вже другий адвокат російського журналіста Івана Сафронова, якого звинувачують у державній зраді, втік з країни.

Про це повідомляє Радіо Свобода Європа.

23 листопада Євген Смірнов повідомив, що зараз перебуває в Грузії, додавши, що вирішив покинути Росію після того, як Федеральна служба безпеки (ФСБ) розпочала проти нього внутрішнє дисциплінарне розслідування.

Сафронов, колишній радник глави російського космічного агентства «Роскосмос» і колишній журналіст, був заарештований і обвинувачений у державній зраді в липні 2020 року за звинуваченнями в передачі Чехії секретної інформації про продаж російської зброї в 2017 році на Близькому Сході.

На початку листопада цього року Сафронову було пред’явлено додаткове звинувачення у передачі секретної інформації університету Швейцарії та німецькій розвідувальній службі.

Смирнов повідомив, що ФСБ звинуватила його в ігноруванні запитів влади, пов’язаних зі справою Сафронова та іншою справою про державну зраду.

Нагадаємо, інший адвокат Сафронова, Іван Павлов, виїхав з Росії до Грузії у вересні після того, як у квітні влада порушила проти нього справу за нібито розголошення секретної інформації зі справи, яку адвокат кваліфікував як політично вмотивовану.

Сафронов також відкинув звинувачення на його адресу, а багато його прихильників влаштували пікети з вимогою його звільнення.

Смирнов повідомив The Insider, що Сафронов перебуває в повній ізоляції і що в московському СІЗО дозволено відвідування лише його адвокатами.

“З першого дня арешту йому заборонено розмовляти по телефону та зустрічатися з родичами”, – сказав Смирнов, додавши, що більше двох місяців тому слідчі заборонили Сафронову також надсилати та отримувати листи.

Російська влада в останні місяці розпочала масове придушення інакомислення, ув’язнивши десятки опозиціонерів, активістів і звичайних громадян під виглядом звинувачень, які вважаються сфальсифікованими.

Звинувачення в державній зраді проти російських чоловіків і жінок, особливо дослідників і вчених, стали поширеними як спосіб передачі повідомлення через академічну та професійну спільноту, кажуть критики уряду та правозахисники.

Правозахисні організації виступили із заявами, в яких вимагають звільнення Сафронова та висловлюють занепокоєння з приводу посилення придушення інакомислення в Росії.