За 5 років у справі про вбивство Юрія Грабовського відбулось понад 220 судових засідань, але винних і досі не покарано

У справі про вбивство Юрія Грабовського відбулось понад 220 засідань, а винних досі не покарано. 2 квітня 2021 року виповнюється 5 років від дня поховання відомого адвоката Юрія Грабовського, зухвале викрадення та жорстоке вбивство якого сталося в ніч з 6 на 7 березня 2016 року.

Адвокатська спільнота ніколи не мала сумніву, що мотивом злочину стала саме адвокатська діяльність Юрія Леонідовича, зокрема, його принциповість та безкомпромісність як захисника в одній резонансній справі того часу, повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

За майже 5 років у справі про вбивство Юрія Грабовського відбулось понад 220 судових засідань, не раз переносився розгляд справи, змінювались судді, прокурори та захисники. Але винних і досі не покарано.

Розгляд справи проводиться у закритому режимі колегією суддів Шевченківського районного суду міста Києва. Наразі – на стадії допиту свідків.

«На останньому засіданні суд вчергове продовжив обвинуваченим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тепер – до середини травня 2021. Нині в процесі відбувається допит свідків», – повідомив адвокат потерпілої – сестри Юрія Грабовського, Голова ВКДКА Сергій Вилков.

Другим захисником по справі про вбивство Юрія Грабовського була Голова Комітету НААУ із захисту прав та гарантій адвокатської діяльності Ганна Боряк. Проте напередодні, 1 квітня 2021 року, її серце перестало битися внаслідок перенесеної коронавірусної хвороби. Сергій Вилков запевнив: незважаючи ні на що, доведе справу до логічного кінця.

«Можу гарантувати, що докладу максимум зусиль, аби дізнатися, якими є справжні причини злочину, а також прізвища всіх винних в убивстві юриста й доброї людини. Таким Юрій Грабовський був за життя, таким його запам’ятали колеги. І тепер – це справа честі», – сказав Сергій Вилков.