За рішенням суду МОЗ зобов’язано розробити медичні норми допуску українців до занять спортом

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яким Міністерство охорони здоров’я України було зобов’язано затвердити медичні норми допуску до занять фізичною культурою і спортом.

Про це повідомляє прес-служба ОАСК.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом жителя Києва до Міністерства охорони здоров’я України. Позивач просив суд визнати протиправною бездіяльність МОЗ щодо незатвердження медичних норм допуску до занять фізичною культурою і спортом та зобов’язати міністерство затвердити їх. На його думку, відсутність таких норм призводить до неможливості оцінити свій стан здоров’я як професійним спортсменам так і громадянам, які починають займатись фізичною культурою, та уникнути шкідливого впливу тих чи інших занять спортом.

ОАСК у своєму рішенні вказав – оскільки МОЗ України є головним органом виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, то саме на нього покладено обов’язок встановлення медичних норм, з додержанням яких повинні здійснюватися заняття фізичною культурою і спортом. Як свідчать матеріали справи, з 05.12.2012 по теперішній час такі норми міністерством не встановлювались.

З огляду на це, Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив вимоги позивача, зокрема, визнав протиправною бездіяльність МОЗ щодо незатвердження медичних норм допуску до занять фізичною культурою і спортом та зобов’язав міністерство їх затвердити відповідно до положень Закону України «Про фізичну культуру і спорт».

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення набрало законної сили 25 лютого 2021 року.