Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь в онлайн-відкритті Року права, який традиційно оголошує Правниче товариство Англії та Вельсу.
Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.
Дискусію лідерів адвокатур країн-партнерів Товариства відкрив голова Ради адвокатів Англії та Вельсу Дерек Світінг (Derek Sweeting QC). Основою темою цьогорічного заходу став довготривалий вплив Covid на громадянські права та роль асоціацій адвокатів у таких умовах.
«Однією з найважливіших проблем, з якими стикнулася Україна, було встановлення належного балансу між правом на судовий розгляд у розумний строк, забезпеченням безпеки громадян під час пандемії та гарантією права доступу до суду. Ми розуміємо, що будь -які обмеження прав кожного громадянина України на справедливий суд мають бути законними, необхідними та пропорційними. На жаль, заходи локдауну негативно вплинули на доступність правосуддя в Україні», – констатував Валентин Гвоздій.
Він деталізував, що ідеться про такі перешкоди в роботі системи правосуддя, як недоступність приміщень судів; також в умовах переходу на онлайн-правосуддя технічне обладнання та цифрові платформи працювали не завжди якісно для належного проведення судових засідань і не завжди були доступними для всіх учасників проваджень; судді мали труднощі з переходом на режим онлайн-конференцій замість традиційного формату судових та не були готові використовувати платформи відеоконференцій. Не менше важливо і те, що подолання COVID-19 вимагало значних бюджетних витрат, це призвело до скорочення фінансування всіх державних служб, включаючи систему правосуддя.
Втім, за словами заступника Голови НААУ, РАУ, адвокати гідно пройшли цей період і ефективно виконували свою роботу із захисту прав громадян. «Загальновідомо, що в усі часи адвокати зберігають честь і гідність своєї професії як найважливіших агентів здійснення правосуддя. Незважаючи на карантин та пандемічну ситуацію в Україні, адвокати виконували та продовжують виконувати свої професійні обов’язки», – наголосив Валентин Гвоздій.
У дискусії також взяли участь представники адвокатур Німеччини, Польської асоціації адвокатів асоціації адвокатів Гайани.