Вийшов друком третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам, який висвітлює процес розвитку інституту у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору.
Монографію «Київська адвокатура на зламі епох: витоки, долі, репресії» презентував заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України, що проходить у Києві.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
У видані зокрема висвітлено найбільш драматичний період історії адвокатури Києва та Київщини 1937–1938 років, представлений у трагічних долях київських адвокатів й правників з Биківнянського некрополю. Під час підготовки було використано численні архівні матеріали та раніше невідомі документи радянських спецслужб.
В.Гвоздій подякував керівнику Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірині Василик за організацію системної роботи з дослідження історії адвокатури, а також у своєму коментарі відзначив, що українська адвокатура вже давно потребувала синтетичного історичного дослідження витоків та становлення професійної корпорації у Києві. Тож вихід монографії став гідним вшануванням 150 річниці з часу заснування у Києві органу адвокатського самоврядування – Ради присяжних повірених. Демократичне обрання першого складу Ради присяжних повірених у березні 1916 року знаменувало розквіт київської адвокатури початку XX століття.
У сучасній історії адвокатури не було глобальних досліджень діяльності київської адвокатури в середині та наприкінці 1930-х років. Заступник голови НААУ, РАУ нагадав, що у грудні 1936 року була ухвалена нова Конституція СРСР, яка, нібито, надавала громадянам рівні права, гарантувала недоторканість особи й свободу слова. У той самий час адвокати, як й інші верстви населення, масово ставали жертвами суцільного беззаконня періоду масового терору 1937–1938 років. «Дослідження заповнює цю лакуну, дає нам знання й повертає пам’ять про трагічні долі київських адвокатів, правознавців, юристів, які загинули під час сталінських репресій другої половини 30-х років XX століття й знайшли свій останній спочинок у Биківні, – відзначив В.Гвоздій. – Ця книга – наша данина їхній жертві та пам’яті».
Монографія розрахована на широке коло читачів – дослідників, адвокатів, правників, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією права та адвокатури.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.