Захист адвокатської таємниці працює: адвокату повернули майно, вилучене НАБУ під час обшуку

На початку червня до житла адвоката Станіслава Нестеренка завітали детективи НАБУ. В рамках кримінального провадження стосовно клієнта правоохоронці вирішили провести обшук і у його адвоката.

За результатами слідчої дії було вилучено два смартфони та планшет адвоката, а також планшет його доньки.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Прикметно, що сам адвокат надав доступ до змісту телефону і пояснив, що гаджет містить відомості, що становлять адвокатську таємницю. Але це не завадило детективам вилучити його на тій підставі, що там були відкрита електронна пошта адвоката. Планшет доньки Станіслава відібрали у присутності дитини. Правоохоронці мотивували вчинок тим, що той раніше використовувався татом.

Ці та інші порушення гарантій адвокатської діяльності за зауваженнями представника Комітету НААУ із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Івана Бернацького, який брав участь в обшуці, були внесені до протоколу.

Тож згодом, коли прокурор САП ОГП подав клопотання про арешт вилученого майна, ВАКС відмовив у його задоволенні.

Як указав суд, обшук було проведено з порушенням чинного законодавства, вилучені речі є майном що вміщує адвокатську таємницю, а їх вилучення є порушенням гарантій прав адвоката передбачених  Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Отже, усі вилучені речі були повернуті родині С.Нестеренка.

«Хочу відзначити професійні та своєчасні дії під час обшуку  представника НААУ, – пізніше зауважив він. – Завдяки цим діям в подальшому вдалося не лише відстояти у суді свої права, але й не допустити поширення хибної практики НАБУ щодо обшуків та вилучення адвокатської таємниці у адвокатів».