Зарічний райсуд виніс вирок сумчанину, який виправдовував агресію рф: обмеження волі 5 років, з іспитовим строком 3 роки

За матеріалами слідства, обвинувачуваний поширював у соцмережах ролики із закликами проти бійців збройних сил України. Також, перебуваючи у Сумах, зривав з інформаційних стендів антиросійські плакати, власні дії фільмував, потім – поширював в інтернеті.

Про це пише Данкор.

“Проїжджаючи по вулиці Троїцька в місті Суми помітив державний прапор України та прапор національної гідності. Після чого, з використанням технічного пристрою, розпочав висловлюватися про те, що потрібно зривати красно-чорну тряпку, оскільки через них всі біди на території України”, – розповів у суді прокурор обласної прокуратури Богдан Сухоставець.

Під час судового засідання 34-річний обвинувачений розповів: народився на Краснопільщині, нині безробітний, має неповнолітню дитину на утриманні. Додав: злочин скоїв, бо злякався.

“Просто у перші дні був дуже великий страх за свою сім’ю, за дитину. Не думаючи, зробив хтозна-що”, – сказав обвинувачений Віталій Дяговець.

Суддя Зарічного районного суду Марина Сорока звернулась до обвинуваченого:

“Вас обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст 436, з позначкою “2” ККУ, а саме: “Виготовлення і поширення матеріалів, в яких міститься виправдування і визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”. Чи визнаєте свою вину? – Визнаю, каюсь.”

Оскільки він визнав власну провину, сторони підписали угоду про визнання винуватості. Оголосили узгоджене покарання.

“У виді обмеження волі на строк п’ять років і на підставі статті 75-ї ККУ, звільнити від відбування призначеного покарання з іспитовим строком без конфіскації майна”, – сказала суддя Марина Сорока.

Назначили іспитовий строк терміном у три роки. Максимальне ж покарання, передбачене законом, за інкриміноване правопорушення – обмеження або позбавлення волі до п’яти років з конфіскацією майна.