Застосування спецзасобів та перешкоджання роботі журналістів у м. Черкаси: засуджено командира “Беркуту”

За результатами спеціального судового провадження Соснівським райсудом м. Черкаси визнано винним екскомандира батальйону міліції особливого призначення «Беркут» при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області за вчинення кримінальних правопорушень стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності (ч. 1 ст. 171, ч. 2 ст. 365 КК України). Його засуджено до 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Під час судового розгляду Черкаською обласною прокуратурою доведено, що обвинувачений, перебуваючи 27 січня 2014 року на Соборній площі в м. Черкаси, віддав наказ підлеглим працівникам про застосування спецзасобів і затримання мирних мітингувальників, не забезпечив особисту недоторканність затриманих осіб, а також перешкоджав законній професійній діяльності журналістів.

За даними правоохоронців, ексберкутівець переховується на тимчасово окупованій території Луганської області та обіймає керівну посаду у так званому «МВД ЛНР».