Заступниця міністра юстиції Коломієць не знає обов’язкових до виконання актів вищих органів самоврядування адвокатури та ще й поширює власні вигадки

Кілька днів у соцмережах поширюються фейки про безоплатну правову допомогу, авторизовані високопосадовицею Міністерства юстиції. Відео начебто призначене для професійної аудиторії, але містить вигадки, розраховані на людей, далеких від будь-якої з правничих професій.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

На старті безсоромно  повідомляється, що система БПД працює без належної мережі комісій з оцінки якості БПД у радах адвокатів регіонів. А люди з вразливих соціальних груп не можуть поскаржитися на своїх адвокатів з системи БПД до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій, адже  за свою скаргу вони начебто повинні вносити плату. Тобто, за логікою цього відео від Міністерства юстиції: БПД працює, але «нельзя пожаловаться».

Навіщо поширювати таке відео? Очевидно, що ці вигадки – не випадкові помилки від незнання, а умисна інформаційна тактика. Готується чергова реформа БПД (законопроект 5107), але для неї відсутні об’єктивні підстави. Відтак, їх потрібно вигадати, навіть якщо вони суперечать власним оцінкам і документам, опублікованим з офіційних джерел.

Соромно, коли адвокат, навіть зупинивши свою діяльність у зв’язку з несумісністю, не знає обов’язкових до виконання актів вищих органів самоврядування адвокатури та ще й поширює власні вигадки.

Коломієць Валерія Рудольфівна призупинила право на заняття адвокатською діяльністю згідно п.1 ч.1 ст.31 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” з 12.09.2019 на підставі заяви адвоката.

Відео-інтерв’ю заступниці міністра юстиції Валерії Коломієць PRAVO TV.