Двоє адвокатів у змові з медичними працівниками підробляли довідки військово-лікарської комісії з діагнозом хвороби, аби чоловіки призовного віку могли безперешкодно виїхати за межі України.
Про це повідомляє Головне Управління Національної поліції України.
За одну таку довідку підозрювані отримували 12 000 доларів США.
Слідчі відділу розслідування особливо-тяжких злочинів слідчого управління поліції Києва спільно із працівниками управління міграційної поліції у м. Києві, Службою безпеки України та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрили п’ятьох киян, які організували злочинну схему з незаконного перетину державного кордону України.
Працівниками поліції встановлено, що організатори схеми – 35-річна адвокатка та її 43-річний чоловік, які залучили до злочинної діяльності ще одну 44-річну правозахисницю та двох медичних працівників. Фігуранти визначили ролі кожного у злочинній схемі: адвокати підшуковували чоловіків, які хотіли виїхати за кордон, а медики підробляли довідки військово-лікарських комісій про непридатність до військової служби. За одну фейкову довідку зловмисники отримували 12 000 доларів США, які розподіляли між собою.
Під час проведення обшуків за місцями мешкання спільників правоохоронці вилучили чорнові записи та інші речові докази. На даний час встановлені факти підроблення документів для трьох чоловіків. Встановлюються й інші епізоди злочинної діяльності членів організованої групи.
Наразі 35-річну адвокатку затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщено до ізолятору тимчасового тримання.
Слідчі поліції повідомили усім п’ятьом фігурантам про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 28, ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України та за ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України – несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї.
Максимальне покарання передбачає до дев’яти років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.