Завдяки оперативній роботі Ради адвокатів України було організовано ланцюжок допомоги: Голова ради адвокатів Харківської області Гайворонська

Фактично в перші дні війни було зібрано декілька екстрених засідань Ради адвокатів України, ми обговорювали ті питання, які є найважливішими. І одним з пріоритетних питань – була евакуація родин адвокатів. Бо дуже важко, коли у адвокатів маленькі діти, працювати та залишатися беземоційним, адже для адвоката важливим є бути незалежним у прийнятті рішень. Але, коли у тебе родина в небезпеці, то дуже важко залишатись врівноваженим. І більшість адвокатів вимушені були вивозити своїх дітей, сім’ї.

Про це повідомила Вікторія Гайворонська, Голова ради адвокатів Харківської області в інтерв’ю Advokat Post.

Завдяки оперативній роботі Ради адвокатів України було організовано ланцюжок допомоги. Адвокати на Західній Україні дуже нам допомогли: вони зустрічали наші адвокатські родини, розміщували, годували, заправляли бензином і давали можливість вивезти в безпечніші місця наших діточок.

Неоцінимою допомогою вже є те, що була взагалі сформована така Рада, вона була дуже своєчасною. Саме з перших часів, коли вона так була потрібна адвокатам. Бо іноді адвокати виїжджали в чому пригнули в автівку, навіть не всі документи з собою встигали взяти, не говорячи про гроші.

Я навіть не знаю, якими словами висловити вдячність, тому що вони настільки оперативно, настільки швидко опрацьовували ту величезну кількість заяв, яка до них надходила. На жаль, і адвокати з Харківщини були вимушені звертатися за допомогою. Зверталися і родичі загиблих адвокатів. У нас адвокати пішли до лав Збройних сил України, до Територіальної оборони, деякі і сьогодні там служать, але на жаль, є і загиблі адвокати.

І саме Опікунська рада допомагала коштами сім’ям адвокатів, які загинули, рада допомагала тим адвокатам, в кого були знищені домівки. У нас, на жаль, є такі випадки, коли взагалі знищені будинки адвокатів, в яких жили родини адвокатів, наприклад, батько і донька. Вони будували будинок, і коли він вже фактично вже був побудований, прийшла війна і будинку вже немає. Дуже багато адвокатських робочих місць та офісів постраждало від війни, постраждали пенсіонери-адвокати. Молодь краще сприймає зміни, вони в Електронному суді зараз надають правову допомогу дуже активно, а ті адвокати, хто старші, на жаль, вони не ще опанували Електронний суд, і фактично залишилась без роботи.

Допомога Опікунської ради сильно відчувається, адвокати мені висловлювали неодноразово слова вдячності.