Завершено розслідування стосовно 12 кримських суддів-зрадників з апеляційного суду і місцевих судів

У вересні поточного року працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування стосовно 12 суддів Апеляційного суду і місцевих судів, 4 прокурорів та 3 військовослужбовців з Криму за фактом державної зради.

Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

Обвинувальні акти вже скеровані до суду.

Після тимчасової анексії росією АР Крим, зловмисники почали працювати у незаконно створених окупантами судах, прокуратурах та військових формуваннях агресора.

Наразі зрадники забезпечують функціонування незаконно створених органів та формувань влади окупантів. Фігурантам обґрунтовано обвинувачуються у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснює Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та Запорізька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері.

Загалом з початку 2022 року працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування відносно 42 суддів, 6 прокурорів та 4 військовослужбовців з Криму, обвинувальні акти направлено до суду.