Збільшення податків під час війни – необдуманий крок: член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Шабельніков

Зниження рівня податків для населення з 5% до 2 % на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну дозволило пережити стресовий період та зберегти вітчизняну економіку. А от збільшення податків під час війни – необдуманий крок.

Про це під час «Великого ефіру Василя Зими» на телеканалі «Еспресо» заявив член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков, коментуючи ідею впровадження в Україні польської моделі оподаткування ФОПів, повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

За впровадження такої моделі в Україні сьогодні виступає голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Вона передбачає більший ліміт за операціями до 2 млн. євро (проти сьогоднішніх 7,8 млн. грн) та різні ставки податку для різних видів діяльності: торгівля – 3%, послуги – 12-20%.

Така модель для деяких сфер вітчизняного бізнесу абсолютно не вигідна, зокрема, для сфери послуг, – говорить А.Шабельніков. «З огляду на позицію голови податкового Комітету ВР я маю сплачувати більше у відсотковому плані. І мені стане не вигідно платити податки. Але ж я хочу сплачувати податки!», – моделює він ситуацію.

На думку представника Комітету НААУ, збільшення податків просто змусить надавачів низки послуг піти в тінь. «Цілі сфери нашого бізнесу, наприклад ІТ-сфера, можуть піти в тінь або переміститися за кордон. Чи цього ми прагнемо? Напевно, ні!», – резюмував адвокат.