Зеленський наклав вето на законопроект “Про адміністративну процедуру” через відсутність належного балансу інтересів людини, суспільства та обов’язків держави

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон «Про адміністративну процедуру» (законопроект № 3475), який народні депутати ухвалили 16 листопада 2021 року.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента України.

У своїх пропозиціях Глава держави звернув увагу на необхідність уніфікації процедур розгляду й вирішення адміністративних справ у дусі визначеної Конституцією України демократичної та правової держави, забезпечення належного захисту прав, свобод, законних інтересів людини й громадянина.

Водночас Президент наголосив на необхідності врегулювати адміністративну процедуру з дотриманням належного балансу інтересів людини, суспільства та обов’язків держави. Тож Володимир Зеленський запропонував вивести з-під дії цього закону відносини, що виникають під час застосування законодавства про національну безпеку й оборону, громадянство, надання притулку в Україні.

Крім того, Володимир Зеленський акцентував увагу на необхідності запровадження максимально виваженого механізму набрання чинності цим законом, що забезпечить належний рівень реалізації особами своїх прав згідно з принципами адміністративної процедури.