Зеленський сказав брати приклад з канадського інвестора TIU Canada, і компанія Коломойського одразу відключила TIU Canada від електроенергії

З 2019 року канадський інвестор та TIU Canada втрачають гроші та шукають відшкодування в судах України.

Про це повідомляє канадське видання Macleans.

Cонячна електростанція TIU Canada була підключена до енергетичної підстанції на території Нікопольського феросплавного заводу, марганцевої фабрики Ігоря Коломойського.

23 грудня 2019 року, як зазначається в заяві TIU Canada, канадська компанія отримала лист від керівника заводу, в якому повідомлялося, що енергетичний зв’язок буде відключений для “ремонту”. Через два місяці, 1 березня 2020 року, лінію електропередачі було перервано. З тих пір канадський інвестор та TIU Canada втрачають гроші та шукають відшкодування в судах України.

“Не існує ілюзії неупередженого слухання справи, коли судді мають послужний список рішень на користь горезвісного олігарха, який перебуває під розслідуванням ФБР США за відмивання грошей та офіційно був підданий санкціям від уряду США”, – заявив Президент TIU Canada Майкл Юркович.

Порушення прав канадського інвестора в Україні прокоментував також сенатор Канади.

“Верховенство права та притягнення до відповідальності олігархів є пріоритетом для України, якщо остання прагне залучати іноземні інвестиції, які вкрай необхідні для держави. Народ України заслуговує на те, щоб відчути прогрес в обидвох напрямках», зазначив Сенатор Пітер Хардер.

Інші члени канадського парламенту, включаючи сенатора Пітера Бема, народного депутата Гарнетта Генуіса, народної депутатки Хізер Макферсон і народного депутата Джеймса Малоуні також висловились на підтримку TIU Canada і продовжують уважно спостерігати за перебігом цієї судової справи.

Нагадаємо, що TIU Canada вчора подала заяву про відвід трьох суддів Північного апеляційного господарського суду, призначених для розгляду справи щодо незаконного відключення сонячної станції Екотехнік Нікополь.