Жодних санкцій для адвоката з Огайо, який нотаріально завірив документи клієнта перед підписанням

Верховний суд штату Огайо постановив, що до адвоката не слід застосовувати дисциплінарних санкцій, оскільки він не виявив навмисних протиправних дій, коли завірив документ до його підписання.

Про це пише Reuters.

Суд відхилив запропоновану державною радою з професійної поведінки догану адвокату штату Огайо Джозефу Мацейку, чий клієнт підписав попередньо нотаріально завірені документи, не перебуваючи в його присутності.

Рада заявляла, що він порушив правила етики, які забороняють адвокатам брати участь у шахрайстві та нечесній поведінці.

Під час підготовки документів для планування маєтку для батьків друга та клієнта Роберта Дуріка у 2017 році Мацейко засвідчив нотаріально довіреності перед зустріччю з Дуріками. Він повідомив, що попередньо завірив документи, щоб йому не довелося брати з собою штамп і печатку.

Коли зустріч скасували, зазначається в судових документах, Мацейко залишив документи родині, яка, як він очікував, незабаром зв’яжеться з ним, щоб домовитися про іншу зустріч, щоб підписати документи вже в його присутності.

Потім Дуріки найняли іншого адвоката з нерухомості, і нотаріально завірений документ довіреності з’явився в 2019 році вже під час розгляду заповіту.

Мацейко сказав, що ніколи не бачив підписаної копії документу і зазначив, що після нього було найнято вже нового адвоката. Він негайно повідомив про інцидент Асоціацію адвокатів округу Махонінг.

У висновку суду зазначено, що Мацейко не мав наміру викривити свої дії, але троє з семи суддів не погодилися.

«Коли адвокат нотаріально завіряє документ, який не був підписаний у його присутності, адвокат ризикує сприяти шахрайству», — написала суддя Дженніфер Бруннер в окремій думці.

Мацейко заявив, що задоволений рішенням більшості і сподівається, що воно вплине на подальше провадження.

«Ми можемо лише сподіватися, що ті, хто перевіряє поведінку адвоката, приймуть близько до серця вчорашнє рішення і зрозуміють, що між помилкою та введенням в оману існує величезна різниця», – сказав він.

Представник асоціації адвокатів округу Махонінг, який висунув первинні звинувачення, не відповів відразу на запити про коментар.