Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Швець Л.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 ) про поділ майна подружжя,
встановила:
27 березня 2025 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя.
28.03.2025 року суддею в порядку, передбаченому ч. 8 ст. 187 ЦПК України, отримано дані з Єдиного державного демографічного реєстру відносно відповідача ОСОБА_2 .
Позовна заява подана з додержанням вимог ст. ст. 175, 176, 177 ЦПК України.
Справа підсудна Крижопільському районному суду Вінницької області.
Підстав, передбачених ст. 185 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, її повернення, а також для відмови у відкритті провадження у справі згідно ст. 186 ЦПК України, не вбачається.
Вирішуючи питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа суддя зазначає про таке.
Згідно п. 5 ч. 4 ст. 274 ЦПК України не можуть бути розглянуті справи у спорах в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки даний спір носить майновий характер з ціною позову 17 102 703 811,40 грн., що перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
За таких обставин, слід відкрити провадження у цивільній справі та прийняти до судового розгляду.
Керуючись ст. ст.175,177,187, 274 ЦПК України,
постановила:
Прийняти до розгляду позовну заяву та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місцереєстрації: АДРЕСА_2 ) про поділ майна подружжя.
Справу розглянути за правилами загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче засідання на11 годину 00 хвилин 29 квітня 2025 рокув приміщенні Крижопільського районного суду Вінницької області (Вінницька область Тульчинський район селище Крижопіль вул. Героїв України, 23).
Викликати у підготовче судове засідання учасників справи.
Відповідача викликати в підготовче судове засідання за адресою його місця реєстрації.
Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачці та третій особі також – копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву з викладенням заперечення проти позову.
Роз`яснити, що відповідач має право надіслати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копія відзиву та доданих до нього документів також надсилаються позивачу та третім особам. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивач має право подати відповідь на відзив, в якій викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, протягом 10-ти днів з дня отримання відзиву на позов, у порядку, передбаченомустаттею 179 ЦПК України.
Відповідач має право подати заперечення на відповідь на відзив, в яких викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, протягом 7 днів з дня отримання відповіді на відзив, в порядку, передбаченомустаттею 180 ЦПК України.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Крім того, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім встановлених законом випадків; кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (частини перша, третя, четвертастатті 12 ЦПК України); учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази (пункт 4 частини другоїстатті 43 ЦПК України); права та обов`язки сторін визначені в статтях43,49 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет – https://kr.vn.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.