6ААС скасував рішення ОАСК щодо визнання протиправними дії детектива НАБУ із встановлення збитків у 18 млрд грн через формулу Роттердам+

Детективи Національного бюро діяли законно та у межах повноважень під час розрахунку і встановлення розміру збитків, завданих через запровадження формули «Роттердам+» споживачам електроенергії. Це підтвердив Шостий апеляційний адміністративний суд Києва. 12 січня 2021 року він скасував рішення ОАСК щодо визнання протиправними дії детектива НАБУ із встановлення збитків у 18 млрд грн через формулу «Роттердам+».

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

НАБУ переконане, що ОАСК не може надавати оцінку доказам в кримінальному судочинстві, адже це поза його компетенцією. Апеляційний суд також дійшов висновку, що справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства і закрив провадження.

Нагадаємо, йдеться про встановлення збитків за перший період (2016-2017 рр.) дії формули «Роттердам+». Первинно їхній розмір у 18 млрд грн розрахували аналітики Бюро, а в подальшому його підтвердили декілька експертиз. Сторона захисту, в свою чергу, намагалася оскаржити дії детектива-аналітика НАБУ щодо розрахунку негативних наслідків від застосування формули, проте апеляційний суд не підтримав її позицію та визнав правомірними дії детективів.

Загалом у розпорядженні слідства: наукові дослідження національних та іноземних фахівців, експертні висновки державних експертних установ та фахових приватних експертів. Усі вони свідчать, що збитки за весь період дії «Роттердам+» становлять 39 млрд грн.