90 українських суддів у Британії навчатимуться міжнародному кримінально-гуманітарному та праву на справедливий судовий розгляд: колишній суддя Міжнародного кримінального суду Говард Моррісон

Українські судді проходять підготовку у Великій Британії щодо розгляду воєнних злочинів за міжнародним правом.

Про це заявив Говард Моррісон, британський юристом, колишній суддя Міжнародного кримінального суду, повідомляє Укрінформ.

“В основному підготовка охоплює міжнародне кримінально-гуманітарне право та право на справедливий судовий розгляд. Це гарантує, що однакові стандарти застосовуватимуться в усіх судах України, які проводять такі судові процеси. Таким чином буде спільний підхід. Це забезпечить проведення більшої кількості судових процесів, а також роботу з усіма технічними аспектами окремих злочинів, які належать до категорії воєннних злочинів. А вони охоплюють дуже широкий спектр злочинів – від вбивств до катувань, зґвалтувань, тортур, а також деяких інших речей”, зазначив Моррісон.

Також, колишній суддя Міжнародного кримінального суду додав, що він вірить у те, що судді в Україні працюють за високими стандартами.

“Звичайно, судді розуміють, що це за судові процеси, і судять за українським кримінальним законодавством. Це нормально. Я впевнений, що судді в Україні працюють за високими стандартами, але якщо братися за міжнародні злочини, то треба опиратися на міжнародне право і міжнародні договори, такі як Міжнародний пакт про громадянські й політичні права, який забезпечує належну правову процедуру і право на справедливий суд. І судова практика має бути однакова в кожній судовій залі. Тож вони тут, щоб досягти узгодженості на всіх рівнях”, пояснив британський юрист.