Адвокат Лангстраат здивований припиненням участі росії у розгляді скарги до Ради Міжнародної організації цивільної авіації у справі МН17

Нідерландський адвокат родичів загиблих рейсу МН17 Петер Лангстраат здивований припиненням участі Росії у розгляді скарги Австралії та Нідерландів у Раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) у зв’язку зі збиттям літака.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Це нас усіх здивувало, бо цього тижня було заплановано слухання у Монреалі, і туди збиралися нідерландські дипломати. Дивно й те, що росія подала скаргу на 26 членів ICAO через введені санкції. На даний момент незрозуміло, що цей вихід Росії означатиме для всієї процедури, але, напевно, через деякий час ми отримаємо більше інформації”, – сказав він.

У заяві російського МЗС стверджується, що росія не визнає повноважень Ради ICAO у цій справі та правомочність будь-яких рішень, які будуть ухвалені. Москва звинувачує Раду ICAO в тому, що вона відмовилася провести своє розслідування причин катастрофи й орієнтується лише на проведене раніше в Нідерландах міжнародне розслідування, яке московська сторона називає “фарсом” та “псевдорозслідуванням”.

Нагадаємо, Австралія та Нідерланди у березні 2022 року подали спільну заяву до Міжнародної організації цивільної авіації з вимогою зобов’язати росію виплатити компенсації родичам загиблих внаслідок катастрофи літака “Малайзійських авіаліній” 17 липня 2014 року. Обидві країни вважають росію відповідальною за катастрофу, оскільки вважають доведеним, що літак був збитий з російського комплексу “Бук” з території, яка знаходилася під контролем керованих росією незаконних збройних формувань.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.