Обставини справи
обвинувачений не сприймав державну владу України, підтримував злочинні наміри діючої «днр», був обізнаний про її протиправну діяльність і добровільно вступив до ГОТГ «Кольчуга» та брав активну участь в її діяльності, перебував у псевдо військовому званні «майор», брав участь у його діяльності відповідно до визначених за ним обов’язків, зокрема: безпосередньо чинив збройний опір виконанню службових обов’язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями ЗСУ шляхом участі у бойових діях, а також брав участь у заходах, направлених на популяризацію діяльності ГОТГ «Кольчуга» серед цивільного населення.
Позиції судів першої та апеляційної інстанцій
місцевий суд, з яким погодився суд апеляційної інстанції, визнав винуватою та засудив особу за ч. 1 ст. 258 3 КК, ч. 2 ст. 260 КК.
У касаційній скарзі захисник стверджує, що судові рішення не вмотивовані, пред’явлене його підзахисному обвинувачення неконкретне, оскільки не деталізовано, яким чином засуджений вчинив інкриміновані йому дії.
Позиція ККС
залишено без зміни рішення судів попередніх інстанцій.
Обґрунтування позиції ККС
ККС вказав, що суди дійшли обґрунтованого висновку про доведеність винуватості особи у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень. Фабула пред’явленого особі обвинувачення за ч. 1 ст. 258 3 КК, як участь у терористичній організації, та за ч. 2 ст. 260 КК, як участь у діяльності непередбаченого законом збройного формування, викладена в обвинувальному акті, відповідає формулюванню обвинувачення, визнаного судом доведеним поза розумним сумнівом.
В обвинувальному акті органом досудового розслідування були зазначені та в судовому засіданні судом встановлені всі передбачені ч. 1 ст. 91 КПК обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, і зазначені обставини відповідають складам вказаних кримінальних правопорушень. Диспозиція цих норм кримінального закону не вимагає доказування мотивів чи мети участі у терористичній організації та непередбаченому законом збройному формуванні, а також конкретних дій, вчинених особою в рамках діяльності відповідних формувань.
Участь у терористичній організації визнається закінченим злочином безвідносно до того, чи розпочали її учасники вчинювати конкретні терористичні злочини. А тому визнання організації терористичною та доведений факт участі особи у цій організації є закінченим складом злочину, передбаченого ст. 258 3 КК і не потребує доведення інших обставин.
Судами чітко встановлено, що засуджений добровільно, керуючись власними переконаннями, став учасником терористичної організації «днр», вступивши до її неодноразово реорганізованого підрозділу, який отримав назву ГОТГ «Кольчуга».
Постанова колегії суддів Другої судової палати ККС ВС від 13.06.2024 у справі №296/806/21 (провадження № 51-7228км23) https://reyestr.court.gov.ua/Review/119842001
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.