Адвокат повідомив про погрози судовим експертам детективами НАБУ

Про це повідомив адвокат Максим Панченко у своєму Facebook.

Детективи НАБУ погрожували судовим експертам, які зробили висновок, невигідний обвинуваченню у справі українсько-індійського контракту з ремонту літаків “АН-32”

Детектив НАБУ О.Клименко звернувся до Мін’юсту з проханням відкрити дисциплінарне провадження проти судових експертів Олександра Костєня та Вікторію Гавриленка, бо саме ці експерти аналізували документацію ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”, яка стосувалася українсько-індійського контракту на ремонт літаків “АН-32”.

В тому числі, експерти дійшли до висновку, що в ході виконання контракту українсько-індійського контракту на ремонт літаків “АН-32” державі не було завдано жодних збитків. Таким чином, знівелювавши звинувачення прокурора в бік екс-високопосадовців ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”
стосовно заволодіння ними 2,6 мільйона доларів державних коштів. Аналогічні висновки зробила іще одна комплексна експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Також експерти знайшли документальне підтвердження суми матеріальної шкоди, яку детектив НАБУ Дмитро Литвиненко своїми діями завдав охоронюваним законом правам та інтересам ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» у сумі понад 3,3 мільйони доларів США.

“Висновки експертизи не сподобались детективам НАБУ, оскільки були об’єктивними і йшли в розріз з їх версією кримінального провадження. То ж з метою помсти мені, як експерту, з використанням влади, вчинили неодноразовий тиск на мене (до Міністерства юстиції було тричі направлено
скаргу щодо висновків даної експертизи), останній з яких було здійснено за допомогою Директора Департаменту забезпечення правосуддя Ткаченко Н.М., шляхом фальсифікації документів щодо позбавлення мене ліцензії експерта, всупереч діючим нормативно – правовим актам України щодо
призначення та проведення судових експертиз, намагались примусити мене відмовитись від наданого висновку”, – заявила Вікторія Гавриленко у своїй заяві про злочин до Генпрокуратури.

Втім, Центральна експертно-кваліфікаційна комісія при Мін’юсті проаналізувала зміст заяви та не побачила у діях О.Костєня та В.Гавриленко озвучених НАБУ порушень. Тому дисциплінарна комісія відмовила у притягненні експертів до відповідальності.

Дані судові експертизи проводилися стороною захисту в рамках кримінальних проваджень №52016000000000081 та №52017000000000889.

Фігурантами кримінального провадження, в якому я, в тому числі, надаю правову допомогу обвинуваченим, №52017000000000889 є п’ять екс-посадовців ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт”: Павло Барбул, Владислав Бельбас, Володимир Муцинов, Тимофій Романюк та Денис Панасенко. Їм було оголошено підозру за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). І зараз справа – на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

Нагадаємо, у 2009-му році Україна підписала із Індією контракт на модернізацію 102-х літаків “АН-32”. Виконавцем робіт було державне підприємство “Завод 410 Цивільної авіації”. Вартість контракту складає понад 400 мільйонів доларів.