Адвокат Трампа Істман звинуватив Пенса у насильстві 6 січня, відмовившись заблокувати встановлення результатів виборів

Адвокат колишнього президента Дональда Трампа Джон Істман звинуватив Майка Пенса в тому, що він спричинив насильство в Капітолії США 6 січня, оскільки він відмовився заблокувати Конгресом встановлення результатів виборів 2020 року через заворушення.

Про це пише CNN з посиланням на Washington Post.

“Ви та ваш бос не зробили того, що було необхідно, щоб дозволити транслювати цю подію публічно, щоб американський народ міг на власні очі побачити, що сталося», – заявив Джон Істман, адвокат юридичної команди Трампа.

Істман написав лист до Грега Джейкоба, головного юрисконсульта Пенса, електронною поштою, посилаючись на хибні заяви Трампа про глобальне шахрайство на виборах, повідомляє The Post.

Електронний лист було надіслано, оскільки Пенс, який головував підрахунком голосів у Сенаті, і його команда сховалися в захищеному місці в комплексі Капітолію. Бунтівники штурмом увірвалися в будівлю і скандували «повісити Майка Пенса».

Електронні листи від Істмана проливають додаткове світло на ступінь тиску, з яким стикався Пенс, щоб втрутитися і не дозволити Конгресу засвідчити перемогу Джо Байдена на президентських виборах 2020 року. У коментарях, знайдених KFile CNN, Істман натякав під час радіоінтерв’ю 2 січня, що якби у Пенса вистачило «мужності та хребта», він міг би провалити вибори.

Згідно з повідомленням The Post, повідомлення Істмена було відповіддю на електронний лист Джейкоба, в якому критикувалась юридична порада, яку він дав Пенсу щодо блокування результатів виборів Конгресом, і звучало: «Завдяки вашому бику – ми зараз в облозі».

Пізніше Істмен знову написав Джейкобу електронною поштою, сказавши, що хотів, щоб Пенс відклав підрахунок голосів, щоб штати могли провести розслідування, повідомляє The Post.

Після того, як Капітолій був зачищений від бунтівників і Пенс повернувся до голови Сенату, Істман надіслав Джейкобу ще один електронний лист із заявою, що Пенс все ще не повинен засвідчувати результати виборів, повідомляє The Post.

Істман підтвердив електронні листи Post, але заперечив, що він звинувачує Пенса в насильстві. Він сказав газеті, що команда Трампа мала рацію, використавши “всі законні засоби”, щоб оскаржити результати виборів 2020 року. CNN звернулись до Істмена та Джейкоба за коментарем.

Прес-секретар Трампа досі не відповів на запит Post.

Нагадаємо, Майкл Річард Пенс — американський політик обіймав посаду 48-го віце-президента Сполучених Штатів з 2017 по 2021 рік.