Дніпровський районний суд Києва виправдав фігурантів справи майданівця Миколи Пасічника, якого відправили побитим до СІЗО під час Революції Гідності. Рішення ухвалила суддя Інна Омелян, яка бажає бути в складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Про Громадському радіо розповів адвокат Віталій Титич.
Юрист наголосив, що така поведінка зі справами Майдану є загальним підходом до них. Усе це «затягування» відбувається й зараз у залишках судових розглядах по цих справах. Крім того, переважна більшість справ була доведена до закриття через збіг строків притягнення до відповідальності.
Адвокат зауважив, що через відсутність реакції суспільства та відповідних органів судді і змогли ухвалити таке рішення. Вони виправдили осіб, прокурорів та слідчого, які сфальсифікували докази незаконного притягнення до кримінальної відповідальності. Це є показовим не лише в контексті конкретної справи, а й в концепції оцінки подій Майдану загалом:
«Судді подивилися на те, що ніхто: ні суспільство, ні відповідні органи судового врядування, — не реагували на ці обставини. А це злочин, це посадовий злочин, у моєму розумінні, з боку суду, суддів конкретних, які ведуть провадження, з очільників судової влади, з ВРП, яке зобов’язано було звертати уваги на численні скарги прокурорів, які подавали.
Тому ось така ситуація, суд подивився. Дніпровський — це такий специфічний суд, там «добивали» низку важливих проваджень. Тому вони вирішили виправдати цих осіб. Нагадаю, що фігуранти доволі ключові — це прокурори і слідчий. Звинувачуються, якщо так загалом казати, що вони сфальсифікували докази незаконного притягнення до кримінальної відповідальності. Тому це було дуже важливим кейсом не в контексті самого потерпілого, а в концепції оцінки взагалі подій Майдану».
Віталій Титич підкреслив, що дане рішення є абсолютно незаконним, і воно обов’язково буде оскаржуватися:
«Як адвокат маю сказати, що це рішення є очевидно незаконним. Тому що з 2021 року в нас є рішення Європейського суду. За національним законодавством, рішення Європейського суду є частиною національного законодавства. Було встановлено в рішення, яке як раз стосувалося цих подій, у тому числі об’єктивних обставин. Суд був зобов’язаний застосувати ці висновки у своєму рішенні, як джерело права, не оцінюючи його. А Європейський суд, нагадаю, зробив всі висновки достатні для того, щоб з об’єктивної точки зору притягнути до кримінальної відповідальності, покарати цих громадян, які незаконно притягували до кримінальної відповідальності учасників протесту».
Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.